+48 663 248 418

kontakt@spacjastudio.pl

44-100 Gliwice, ul. zwycięstwa 10

2021 © Spacja Studio. Wszystkie prawa zastrzeżone

059 _ KAWALERKA W WARSZAWIE

PROJEKT: SPACJA STUDIO
ZAKRES: KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZ
POWIERZCHNIA: 38 M2
RODZAJ WNĘTRZA: MIESZKANIE W BLOKU, NOWE BUDOWNICTWO

Projekt wnętrza kawalerki w Warszawie powstał dla pary młodych ludzi, mających sprecyzowane wymagania dotyczące wnętrza. W mieszkaniu musiała pojawić się oddzielna strefa sypialni, wygodna narożna sofa oraz projektor. Dodatkowo spora ilość miejsca na przechowywanie ubrań, praktyczna kuchnia oraz przestrzeń dla kota.

Poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu rozłożone są kolejno po bokach ciągu komunikacyjnego – ścieżki prowadzącej od drzwi wejściowych, aż po ścianę z oknami. Od samego wejścia możemy objąć wzrokiem całe mieszkanie, którego przestrzeń pozostaje przy tym uporządkowana.

Całe wnętrze zostało utrzymane w jasnej tonacji, pomimo zastosowania sporej ilości granatu w kuchni. Kolorem dopełniającym jest róż, który znalazł zastosowanie na sofie oraz w akcentach w strefie sypialnianej i łazience.

Granatowa kuchnia wychodzi na pokój dzienny praktycznym półwyspem, który pozwala na utrzymanie kontaktu z gośćmi podczas przygotowywania posiłków. Sercem strefy dziennej jest różowa sofa z modułem wypoczynkowym, na przeciw której ustawiono ażurową ściankę, oddzielającą sypialnię.